הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

בונים תעסוקה לסטודנטים

מועדון הנדל”ן של אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה יכשיר יזמים ומנהלי פרויקטים של התחדשות עירונית ותמ”א 38 בקורס שייפתח בקמפוס ראשל”צ

קורס של מועדון הנדלן של אגודת הסטודנטיות הסטודנטים (צילום: יחצ)

בימים אלה, במסגרת מועדון הנדל"ן שלה, יוצאת אגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה ביוזמה חברתית חדשה: קורס הכשרה לעבודה כיזמים וכמנהלי פרויקטים בתחום התחדשות עירונית ותמ"א 38. הקורס יועבר בקמפוס ראשון לציון החל מהתאריך 8.6 ובקמפוסים נוספים של האוניברסיטה הפתוחה. לצורך כך, חבר מועדון הנדל"ן לקבוצת "נדלניסט" ולעומד בראשה דדי חממה, בעצמו בוגר ובעל תואר של האוניברסיטה הפתוחה.

קורסי ההעשרה, הסדנאות וההרצאות של האגודה הפכו כבר מזמן לשם דבר, וההיענות וההשתתפות בהם נמצאת במגמת עלייה מתמדת. האגודה, הנחשבת לאגודה צעירה יחסית (פועלת משנת 2009), שמה לה כמטרה מרכזית להעניק לסטודנטים במוסד האקדמי ערכים, ידע ופרקטיקות שאף תואר במוסד אקדמי לא יכול להעניק. הקורס מיועד לסטודנטים מן המניין, המתעניינים בתחום ורוצים להפוך למתווכים, אנשי נדל"ן ויזמים, וגם ללמוד את התחום באופן מקצועי ומקיף ולזהות למשל, את העסקה הנכונה והרווחית ביותר עבורם ולהוציאה לפועל.

המשתתפים בקורס ירכשו את הידע והכלים הדרושים להם להפוך מומחים ויזמים בתחום ההתחדשות העירונית, ובכלל זה פרויקטים של תמ"א 38, ובסיומו יקבל כל אחד מהם תעודת הכשרה כיזם נדל"ן ומנהל פרויקטים של התחדשות עירונית מטעם מועדון הנדל"ן וקבוצת נדלניסט בראשות דדי חממה וקבוצת נדלניסט, שמתמחה בפרויקטים של ההתחדשות עירונית וחברת "המרכז ללימודי נדל"ן" של הקבוצה.

לדברי סגן יו"ר האגודה, רועי אדמוביץ’, לפרויקט יש מטרה חברתית: להכשיר מקרב הסטודנטים את דור היזמים הבא שיוביל לעלייה משמעותית במספר הפרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית ברחבי הארץ וכפועל יוצא מכך להגדלת ההיצע של יחידות הדיור בשוק הנדל"ן בארץ. אדמוביץ’: "אגודת הסטודנטים שלנו מעין ’מוצר משלים’ – אנחנו מלווים אותם במשך התואר, מעניקים להם הטבות ובילויים כמו כל אגודה אבל חשוב לנו במיוחד להעניק להם העשרה, לפתח אצלם את תחומי העניין ולהעניק להם ידע שברובו לא ניתן לקבל באקדמיה, ומועדון הנדל"ן הוא דוגמא מצוינת לכך. הוא הוקם במטרה להעניק לסטודנטים בדיוק את הידע הרב החסר לרבים כל כך בתחום ואף להכשירם לקראת עיסוק של ממש בתחום, אבל הוא בעיקר נועד לחבר בין הסטודנטים. אנחנו פועלים במרוץ כנגד הזמן – תמ"א 38 שאמור לתת מענה כנגד רעידות האדמה ולהכין את הבניינים הישנים למקרים כאלה".

ההכשרה תכלול 12 מפגשים בסך כולל של 48 שעות אקדמאיות, ותשעה מרצים מקצועיים ובהם: אדריכל, שמאי, איש מימון, עו"ד, יזמים ומומחים אחרים בתחום. המשתתפים יזכו להכיר את תכנית המתאר הארצית (תמ"א) 38 על כל תיקוניה, ולהבין את התהליך המלא על כל שלביו בביצוע פרויקט מסוג זה. בנוסף, יתורגלו פרקטיקות כמו: בדיקת תיק בניין ברשות מקומית, הוצאת נסח, צו ותקנון מלשכת רישום מקרקעין (הטאבו) והסקת מסקנות מהלימוד התיאורטי והעבודה המעשית. במועדון הנדל"ן ובנדלניסט מבטיחים גם להעניק לכל משתתף בקורס ליווי למשך שנה עסקאות בתחומים עסקיים נוספים כמו: שירותי השמה לבוגרים, גיוס ועתודה ניהולית למתאימים, , פגישת ייעוץ להקמת עסק ופתיחת תיק עוסק מורשה– ללא עלות כספית, שירותי הנהלת חשבונות מוזלים והקמת אתר אינטרנט שיווקי במחיר מוזל.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "בונים תעסוקה לסטודנטים"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד