היכל התרבות 17 שוליים
היכל התרבות 17 שוליים
יום חמישי, כ"ז שבט, ה'תשע"ז - 23.2.2017
 
 
 
שאלה לחוקר
פורום עיתונט
 

אילוף הסוררת – שייקספיר גרסת 2017

האיש שאיתי דירג את ההצגה בשמונה מתוך עשר.בערב קר שכזה עם אולם מלא, מסתבר ששייקספיר עדיין אקטואלי.  

 | 04/01/2017
אילוף הסוררת (צילום: תקשורת)
בעל עסק יקר

 

יכול להיות שוויליאם שייקספיר לא היה מבין את כל הטקסט העכשווי של ההצגה שכתב, אבל אני הבנתי וכך גם הצופים, שצחקו למשמע השפה העדכנית, כולל הקללות... חיפשתי הצגה קלילה ומצאתי,היה משעשע, אם כי היה צריך למצוא את המסר הפמינסטי החבוי..

הסיפור על מעמדהשל האישה עם נישואיה ותפקידה כאשת איש,עדיין נושא שאפשר לדבר עליו, למרות שכבר כתבו על כך אינספור ספרים ומחזות. הגיבורה-ענת מגן שבו, בשיער פרוע שהיה נדרש לאלף,שחררה אמירה לפיה, אינה מוכנה לומר את הטקסט המקורי בשנת 2017,(כמובן שהיה חלק מההצגה)  וזכתה למחיאות כפיים סוערות. היה חשוך ולכן לא הבחנתי האם רק הנשים הן שמחאו לה כפיים...

אהבתי את המשחק של יובל סגל, כגיבור הראשי פטרוקיו, גס רוח וולגרי שגנב את ההצגה. שאר השחקנים היוו בעיני מעין  תפאורה קומית, אבל מוכשרים אחד אחד .היה כיף לראות שוב שחקנים ותיקים כמו אילן דר,אלברט כהן ויוסי סגל. אגם רודברג שיחקה את אחות הקטנה, ביאנקה השובבה, והבן של אבי קושניר, יותם שיחק את המחזר שלה-לוצ’ינצו.  המיקום הוא איטליה של פעם, בתקופה בה האב היה סוגר קומבינות על מנת לחתן את הבנות כדי לזכות בנדוניה. התפאורה המינמליסטית על הבמה, אפשרה לשחקנים להבריק, לפי הצחקוקים מאחורי גבי, שלא פסקו לרגע, ניכר היה, שהאנשים נהנים.

האיש שאיתי דירג את ההצגה בשמונה מתוך עשר.בערב קר שכזה עם אולם מלא, מסתבר ששייקספיר עדיין אקטואלי.

 

 
 
פורום1זול
 
אינדקס חוצות לעסקים
חפש    פרסם
בעל עסק יקר