הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

עורך דין לענייני צוואות – למה חשוב לכתוב צוואה בצורה נכונה ואיך עושים את זה

אף אחד מאיתנו לא חושב על היום בו הוא יסתלק מן העולם, יותר נכון, אף אחד לא רוצה לחשוב על זה, אך יש מאיתנו שרוצה להיות מוכן לכך, בוודאי אם הוא חושב שיומו קרב. אחד הדברים שאנחנו נוהגים לעשות בשביל להתכונן לכך הוא כתיבת צוואה.

למה חשוב לכתוב צוואה בצורה נכונה ואיך עושים את זה (צילום: נמרוד סן)
דוס צמרת

 

 אף אחד מאיתנו לא חושב על היום בו הוא יסתלק מן העולם, יותר נכון, אף אחד לא רוצה לחשוב על זה, אך יש מאיתנו שרוצה להיות מוכן לכך, בוודאי אם הוא חושב שיומו קרב. אחד הדברים שאנחנו נוהגים לעשות בשביל להתכונן לכך הוא כתיבת צוואה.

אנחנו כותבים צוואה בשביל שנוכל להוריש את כל מה שיש לנו ליקירנו בצורה מסודרת. במידה ואנחנו לא נכתוב צוואה כנדרש, הרי שהרכוש יתחלק בין בן או בת הזוג ובין הילדים בצורה שווה. מצד אחד, יש מי שבוחר שכך יהיה על מנת שהוא לא יצטרך להחליט כיצד לחלק את רכושו וכספו, אך יש מי שמעדיף לכתוב צוואה על מנת לא לעורר ריבים ומאבקים אחרי לכתו.

לשם כתיבתה בצורה מסודרת יש לפנות אל עורך דין לענייני צוואות, דרכו נוכל להסדיר את כל הנושא והוא יהיה גם אחראי על פתיחת הצוואה אחרי לכתנו. בעזרת עורך דין לענייני צוואות אנחנו גם נלמד מה הן הדרכים לכתיבת צוואה בצורה מסודרת על פי החוק.

חשוב שנעשה זאת כך, משתי סיבות, ראשית, אם נכתוב צוואה לא על פי החוק, יש סיכוי סביר שמי מבין בני המשפחה יערער עליה וייתכן ואף ערעורו יתקבל. דבר שעלול להביא לפתיחת מאבקים בתוך המשפחה. שנית, כך אנחנו יכולים להיות רגועים שהכל נעשה כמו שצריך, ללא תקלות וללא בעיות.

כיצד כותבים צוואה בצורה נכונה

לפני שנתחיל, נציין עורך דין לענייני צוואות ידע לספק את כל המידע ההכרחי לצורך כתיבת צוואה כחוק, הוא יעניק את כל הליווי המשפטי הנדרש וכן הוא יכול להיות אחראי על כך שהיא תבוצע ככתובה וכלשונה.

לשם כתיבת צוואה, אנחנו צריכים להיעזר בשני עדים. עדים אלו צריכים לבוא על פי ברשתנו, חשוב לציין שעדיף שיהיו אלו עדים שלא מוזכרים בירושה על מנת שלא יהיה חשש שהם לחצו עלינו. העדים יאשרו בחתימתם שכתבנו וחתמנו על הצוואה מתוך רצון חופשי ודעה צלולה. כמו כן, חתימתם תאשר שהעיזבון שלנו יחולק על פי מה שכתוב בצוואה.

במקרה שאנחנו כותבים צוואה וחותמים עליה, הרי שהיא תישמר אצל עורך דין לענייני צוואות והוא יפתח אותה, לאחר הסתלקותנו מהעולם.

יש מקרים בהם לא נוכל לכתוב צוואה ואז נצטרך לתת אותה בעל פה. מדובר על מקרים הם אנחנו שוכרים על ערש דווי ואין לנו אפשרות לכתוב צוואה בצורה מסודרת. במקרה כזה, אנחנו יכולים להזמין שני עדים שישמעו אותנו אומרים את הצוואה בעל פה. אפשרות אחת, היא שהם יעבירו את הדברים כלשונם לרשם הירושות והוא יכתוב את זה, אפשרות אחרת היא, להזמין יחד איתם עורך דין שיכתוב את הצוואה. בכל מקרה צוואה שכזו תקפה לחודש בלבד, אחרי תקופה זו, במידה ולא ניתן להוציא אותה לפועל, היא מבוטלת.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "עורך דין לענייני צוואות – למה חשוב לכתוב צוואה בצורה נכונה ואיך עושים את זה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

לשכת המסחר מודיעין
הנתיב המהיר עמוד